Rate this post

انجام کلیه امور فنی برای رفع نم و رطوبت 100% تضمینی :

1-رفع نم و رطوبت ناشی از نشت آب از لوله های فاضلاب توالت یا سیفون توالت
2-رفع نم و رطوبت ناشی از نشت آب از لوله های فاضلاب حمام یا سوراخ بودن عایق کف حمام
3-رفع نم و رطوبت ناشی از ترکیدگی لوله و نشت آب یا نشت آب از شوفاژ.تشخیص محل ترکیدگی لوله با دستگاه
4-رفع نم و رطوبت دیواره های حمام و عایق بندی
5-رفع نم و رطوبت سقف همسایه بالا و سقف پشت بام

رفع نم و رطوبت به صورت 100% تضمینی .انجام کلیه امور گچکاری , نقاشی دیوار یا سقف تعمیر شده جلوگیری از نفوذ مجدد رطوبت به دیوار و سقف نم دیده : 1 .

کاستن رطوبت اطراف ساختمان یا زهکشی ، پائین آوردن سطح آب های زیرزمینی و جلوگیری از نفوذ آب از زمین به ساختمان – قلوه چینی ( بلوکاژ ) 2 .

ما از مصالحی استفاده می کنیم که مانع جذب آب می شوند.مهم است که بدانیم آب از کجا نشت کرده ولی پس از آن باید بتوانیم از جذب آب به مصالح جلوگیری کنیم. علت جذب رطوبت به مصالح ساختمانی ، تخلخل و وجود حفره های آوندگونه و همچنین تماس مستقیم مصالح با آب و یا مصالح مرطوب می باشد که باید میان مصالح و اجزا ساختمانی صفحه ای قرار داد تا مانع از عبور رطوبت گردند به این دسته از مصالحی که مانع عبور آب و رطوبت می شوند عایق رطوبتی گویند

خواص مصالح عایق نم و رطوبت :

– غیرقابل ترکیب بودن با آب ، هوا و مصالح مجاور موجود در محیط

– دوام و مقاومت کافی در برابر نیروهای محیطی و مکانیکی

– قابلیت انعطاف و شکل پذیری

– دارا بودن خصوصیت مثبت کاربری (حمل و نقل آسان – قیمت مناسب – نگهداری آسان )

مثال مناسب برای این مصالح : انواع ورق های فلزی ( روی اندود – گالوانیزه – سرب و مس ) انواع سنگهای ساختمانی متراکم بتن متراکم و ضد آب

چگونگی تعمیر و لکه گیری نقاطی که از آنها آب و نم به دیوار نفوذ می کند:

1-دیوارها و سقف را به دقت بررسی می کنیم محل نشتی آب و یا درز و شکاف را شناسایی می کنیم.این نقاط ممکن است در دیوار یا سقف نزدیک به ناودانی و یا زیر اتاق بالکن باشد.بله ناوادنی و بالکن می توانند آب باران را به داخل هدایت کرده و باعث ایجاد رطوبت شود.

2-شکاف های بزرگ و سوراخ هایی که آب را به گچ ساختمان هدایت می کنند باید قبل از جدار بندی و رنگ کردن تعمیر شوند و قبل از تعمیر این جدارها باید دلیل ایجاد شکاف مشخص شود.شاید ترکیدگی لوله ، شاید آب باران شاید هم نشت لوله های فاضلاب یا شوفاژ.به هر حال پس از تشخیص علت ایجاد شکاف و نم باید منبع آن از میان برود.مثلا ترکیدگی لوله کشف و اصلاح شود یا مسیر رسیدن آب باران کشف و بسته شود.رطوبت دخل خانه ها هم می تواند به گچ نفوذ کند.رطوبت حاصل از کولر آبی ، پخت و پز آشپزخانه ، جالب است بدانید حتی لوله خروجی بخاری گازی هم می تواند آب محیط را به گج نفوذ دهد.

این نوع رطوبت محیطی نیز باید کاسته شود.مثلا از وسله های افزایش رطوبت کمتر استفاده شود.پنجره ها باز باشند تا تهویه به درستی صورت پذیرد، بنابراین مثلا لباسهای پهن شده زودتر خشک می شوند بسیاری از خانه های این روزها آپارتمانی شده اند و جایی برای خشک کردن لباس ها وجود ندارد. در این موارد خانم های خانه مجبورهستند تا لباس ها را در داخل خانه خشک کنند. یکی دیگر از عواملی که باعث نم کشیدن دیوارها می شود زیاد ماندن لباس های خیس در فضای خانه است. سعی کنید تا به سرعت لباس ها را به سرعت خشک کنید. همچنین در داخل خانه رطوبت نیز افزایش می یابد.

در هنگام شستن دیوارها و کف نیز ممکن است آب به دیوار منزل خودتان یا سقف همسایه نفوذ کند.برخی از خانواده ها برای اینکه دیواری تمیزتر داشته باشند در مدت های کوتاه دیوار خانه را می شویند رطوبت و نم می تواند باعث از بین رفتن رنگ دیوار شود.لکه های آب یا شوره روی دیوار بسیار هشدار دهند است.وقتی گچ دیوار یا سقف حالت خود را از دست می دهد ، شوره می زند یا پف می کند این می تواند به دلیل نشت آب در پشت دیوارها یا سقف باشد.به محض دیدن این شوره ها سریعا اقدام کنید.مخصوصا لکه ها و شوره هایی که روی گچ منزل ، سریعا به وجود آمده اند و قبلا وجود نداشته اند.

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب

اگر منشا و دلیل ایجاد نم پیدا شده و رفع شده باشد بدون تخریب هم می توان لکه های ایجاد شده را از بین برد.همچنین آب بندی سرویس های بهداشتی ، توالت و حمام برای رفع نم و رطوبت بدون تخریب کاشی و سرامیک انجام پذیر است.

موادی وجود دارند که با بهره گیری از تکنولوژی نانو با چندین خاصیت ، آب بندی سرویس های بهداشتی بدون نیاز به  تخریب کاشی و سرامیک ها را انجام می دهند.این مواد نانو بیشتر برای آب بندی و عایق کاری استفاده می شود.ویژگی های آن عبارتنداز:

1- واتر پروف کنندگی 100% بدون نیاز به تخریب کاشی و سرامیک ها

2- واتر پروف کنندگی 100% یرای استفاده به صورت خالص ( قلمو یا اسپری)

3- نفوذپذیری کامل به عمق سازه ( نانو تکتولوژی)

4- اجرای سریع و آسان توسط همه افراد

5- بدون بو و عوارض شیمیایی

6- مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی و اسیدی ( جوهر نمک، وایتکس و …)

7- انقباض کمتر و الاستیسیته بیشتر

8- دانش فنی مواد اولیه شرکت fort آلمان

9- طبق استاندارد a.s.t..m و d.i.n جهانی طریقه مصرف :

در بندکشی های قدیمی و از بین رفته به محصول نانوپوش به اندازه ای که به صورت دوغاب در آید سیمان سفید اضافه میکنیم و خوب به هم می زنیم و بعد آن را به صورتی دوغابی بر روی سطح مورد نظر می ریزیم و با کاردک یا دستکش محلول را برکل سطح حرکت می دهیم سریعاً کاشی و سرامیک ها را با دستمال جاذب آب پاک می کنیم و مقداری از این محصول را به صورت خمیری آماده کرده و در کنج ها به صورت ماهیچه کشی به ضخامت 3 الی 5 میلیمتر استفاده می کنیم توجه داشته باشیم که ضخامت خمیر بالا باشد محصول در حین خشک شدن ترک خواهد خورد . حدود 4 الی 5 ساعت فاصله می دهیم تا فضا کاملاً خشک و آب بند شود .

نوع بسته بندی : در ظرف های 250 سی سی ، 5/0 لیتری و 1 لیتری

مقدار مصرف : به صورت خالص مخلوط با سیمان هر 1 لیتر محصول 7 الی 8 متر مربع فضا را پوشش می دهد . ( رهایی از نم و رطوبت بدون تخریب کاشی و سرامیک )نانوپوش بدون نیاز به تخریب

نانوپوش آب بندی جهت ایزولاسیون تمامی سازه ها

نانوپوش نما جهت آب بندی و محافظت از انواع نما

نانوپوش بندکشی جهت آب بندی و مقام سازی انواع بندکشی

در کل باید گفت برای خلاص شدن از شر نم و رطوبت ساختمان راهکارهای متعددی وجود دارد که بسته به شرایط یکی از راهکارها اجرا خواهند شد.مرکز فنی ما آماده است تا با سالها تجربه و دارا بودن سرویس کاران متعدد و ماهر در سراسر تهران و کرج در خدمت شما باشد.کافیست با ما تماس بگیرید.

درباره نویسنده

گروه فنی تعمیرات تاسیسات ما با به‌ کارگیری تکنسین های حرفه ای و سرویس کاران با تجربه ، افتخار دارد بیش از ۱۵ سال در کنار شما همشهریان تهرانی باشد و هم اکنون نیز آماده خدمت رسانی به تمام مناطق ۲۲ گانه تهران است. در صورتی که مشکلی برای تاسیسات ساختمان شما بوجود آمده با ما در میان بگذارید تا ضمن ارائه مشاوره مشکل شما را نیز حل کنیم

لطفا برای ما بنویسید به دنبال چه می گردید ( یا سوال و نظر). پاسخ شما حتما به ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال خواهد شد.